ANKARA GÖLBAŞI İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

18 MART “ŞEHİTLER GÜNܔ VE ÇANAKKALE ZAFERİ’NİN 103. YILDÖNÜMÜ ETKİNLİKLERİ

18 MART “ŞEHİTLER GÜNܔ VE ÇANAKKALE ZAFERİ’NİN 103. YILDÖNÜMÜ ETKİNLİKLERİ

18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 103. yıldönümü ve “Şehitler Günü” etkinlikleri kapsamında ilçemizde programlar düzenlendi. İlk olarak Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtına çelenk sunma töreni gerçekleştirildi. Kaymakamımız Sayın Tülay BAYDAR BİLGİHAN ve Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih DURUAY’ın Atatürk Anıtına çelenk sunmasını müteakip başta Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, vatanı uğruna canlarını feda eden tüm şehitlerimizin manevi huzurunda saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı okundu.

                “18 Mart Şehitler Günü” etkinlikleri Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi’ndeki program ile devam etti. İlçemiz Erdem Beyazıt Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan programa Kaymakamımız Sayın Tülay BAYDAR BİLGİHAN, Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih DURUAY, Gölbaşı Cumhuriyet Başsavcısı Ali ÇALIK, İlçe Jandarma Komutanı Murat KUYUCU, İlçe Emniyet Müdürü İmdat GÖKMEN, İlçe Milli Eğitim Müdürü Adnan GÜRBÜZ, şehit ve gazi yakınları, birim amirleri, siyasi parti temsilcileri, STK temsilcileri, öğretmen ve öğrenciler  katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda günün anlam ve önemini belirten konuşmalar yapıldı, şiirler okundu. Erdem Beyazıt Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından sergilenen Çanakkale Zaferi’nin anlatıldığı perde oyunu ve zeybek gösterisi büyük bir beğeni ile izlendi. Programda İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen  ‘’Çanakkale Destanı’’ konulu resim, şiir ve kompozisyon yarışmasında ilkokul, ortaokul ve lise kategorilerinde dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Yarışmada birinci olan öğrencilere ödülleri Kaymakamımız Sayın Tülay BAYDAR BİLGİHAN; ikinci olanlara ödülleri Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay; üçüncü olanlara ise Cumhuriyet Başsavcısı Ali ÇALIK tarafından verildi. Program toplu fotoğraf çekimi ile son buldu.

            “Şehitler Günü” etkinlikleri Gölbaşı Şehitliğinde düzenlenen programla devam etti. Şehitlerimizin kabristanlarının ziyaret edilmesinin ardından aziz şehitlerimizin ruhlarına okutulan Mevlit programında dualar edildi. Gölbaşı Belediyesi tarafından şehit aileleri ve gaziler için düzenlenen yemek programıyla etkinlikler son buldu.

 

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak, aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor, programı hazırlayan okulumuza, öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ediyoruz. 

29-03-201829-03-201829-03-201829-03-201829-03-201829-03-201829-03-2018

 

 

Bahçelievler Mahallesi 285/1. Sokak No1 Gölbaşı/ANKARA - 0 312 484 11 14 / 484 28 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.