ANKARA GÖLBAŞI İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜ KUTLU OLSUN

19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜ KUTLU OLSUN

19 Eylül Gaziler Günü İlçemizde törenle kutlandı. Çelenk Koyma Töreni ile başlayan programda Atatürk Anıtına; Kaymakamlık çelengi Sayın Kaymakamımız Tülay BAYDAR BİLGİHAN; Gölbaşı Belediye Başkanlığı çelengi Belediye Başkanı Sayın Fatih DURUAY tarafından sunuldu.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından, anma programı Mehmet Akif Ersoy Kongre ve Kültür Merkezi’nde devam etti.

Mehmet Akif Ersoy Kongre ve Kültür Merkezi’ndeki programa İlçe Kaymakamı Sayın Tülay BAYDAR BİLGİHAN, Belediye Başkanı Fatih DURUAY, İlçe Garnizon Komutanı Murat KUYUCU, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Adnan GÜRBÜZ, kamu kurum ve kuruluş müdürleri, siyasi parti ilçe temsilcileri, sivil toplum kuruluş temsilcileri, gazilerimiz ve vatandaşlar katıldılar.

Saygı duruşu ve ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından,  Ahmet Alper Dinçer Anadolu Lisesi Tarih öğretmeni Adem ÇELİK,  günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yaptı. Günün anlam ve önemini belirten konuşma ve şiirlerin ardından sunulan ‘‘ Gaziler Günü Oratoryosu’’ büyük beğeni ile izlendi.

Anma Programının ardından Gazilerimiz onuruna verilen öğlen yemeğinde konuşma yapan Kaymakamımız Sayın Tülay BAYDAR BİLGİHAN; ‘‘ Gazilik ve şehitlik ülkemiz, milletimiz ve bu topraklar için en kutsal mertebelerdir. Canını, kanını ülkesinin birliği ve beraberliği, bu topraklarda beraber yaşamak için hiçe sayan çok değerli şehitlerimizi ve gazilerimizi şükranla anıyoruz’’ dedi.

 

03-10-201703-10-201703-10-201703-10-2017

Bahçelievler Mahallesi 285/1. Sokak No1 Gölbaşı/ANKARA - 0 312 484 11 14 / 484 28 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.