ANKARA GÖLBAŞI İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

24 Kasım Öğretmenler Günü İlçemizde Kutlandı

24 Kasım Öğretmenler Günü İlçemizde Kutlandı

     Adem Bilhan Uysal İlk/Ortaokulu tarafından hazırlanan “24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlama Programı”  Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi’nde saat 10.00’da başladı. Düzenlenen törene ilçe Kaymakamı Sayın Tülay BAYDAR BİLGİHAN, Gölbaşı Belediye Başkanı Sayın Fatih DURUAY, İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Yüzbaşı Murat KUYUCU, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri, siyasi parti temsilcileri, ilçemizde bulunan kurum amirleri, sivil toplum kuruluşu yöneticileri, okul müdürleri, öğretmenler, veliler, öğrenciler ve yerel basın mensupları katıldı.
     Günün anlam ve önemi hakkında konuşma yapan İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Serap Yılmaz; ‘Bugün tüm öğretmenlerimizin hizmetlerine karşılık, unutulmadıklarını gösteren bir gündür. Öğretmenlik, insanlık tarihinin maddi bir ölçütü olmayan ölümsüz mesleğidir. Bilgi kaynaklarını öğreten, araştırmaya sorgulamaya yönlendiren, okuyan, düşünen, ülkesi ve milleti için çalışmaktan yılmayan, milleti için gelecek kaygısı taşıyandır öğretmen.“Vatanını emanet edeceği nesilleri milli ve manevi değerlerini muhafaza ederken aynı zamanda gelişmiş dünya ülkelerinin gençleri ile yarışabilecek donanımla nasıl yetiştirebilirim?”davası taşıyandır öğretmen.’ dedi
     Aday öğretmenlerin yemin töreninin ardından İffet KUTLU mesleğe yeni başlayan öğretmenler adına kısa bir konuşma yaptı. Program şiir dinletisi, kısa film gösterisi ve Adem Bilhan Uysal öğrencileri tarafından hazırlanan oratoryo gösterisiyle devam etti.
     Emekli olan öğretmenlerimize “Hizmet Şeref Belgeleri”ni İlçe Kaymakamı Sayın Tülay BAYDAR BİLGİHAN ve Gölbaşı Belediye Başkanı Sayın Fatih DURUAY takdim etti. İlçe Kaymakamı Sayın Tülay BAYDAR BİLGİHAN yaptığı konuşmada öğretmenlik mesleğinin kutsallığına ve ülkenin geleceğindeki büyük sorumluluğuna vurgu yaparak tüm öğretmenlerin  gününü kutladı. Program Öğretmenler Korosunun hazırladığı müzik dinletisinin ardından toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

     Bu anlamlı günde törende emeği geçenlere teşekkür ediyor, bu kutsal mesleğe gönül ve emek veren tüm öğretmenlerimizin “Öğretmenler Günü”nü kutluyoruz.

23-11-201823-11-201823-11-201823-11-2018

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bahçelievler Mahallesi 285/1. Sokak No1 Gölbaşı/ANKARA - 0 312 484 11 14 / 484 28 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.