ANKARA GÖLBAŞI İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI GÖLBAŞI İLÇEMİZDE COŞKUYLA KUTLANDI

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI GÖLBAŞI İLÇEMİZDE COŞKUYLA KUTLANDI

     Cumhuriyetimizin 95. Yıldönümü etkinlikleri 28 Ekim Pazar günü saat 13.30’da Cumhuriyet Meydanı’nda Atatürk Anıtı’na çelenk sunma töreni ile başladı. Etkinlikler 29 Ekim Pazartesi günü ise saat 09.30’da Gölbaşı Kaymakamı Sayın Tülay BAYDAR BİLGİHAN’ın Kaymakamlık makamında tebrikleri kabul etmesi ile devam etti. Ardından da Mehmet Akif Ersoy Kültür ve Kongre Merkezi’nde Gölbaşı Anadolu Lisesi öğrencilerinin hazırladığı programa geçildi.

     Programa Gölbaşı Kaymakamı Sayın Tülay BAYDAR BİLGİHAN, Gölbaşı Belediye Başkanı Sayın Fatih DURUAY, Gölbaşı Cumhuriyet Başsavcısı Sayın Abdurrahman YALÇIN, Gölbaşı İlçe Jandarma Komutanı Sayın Murat KUYUCU, Gölbaşı İlçe Emniyet Müdürü Sayın Ahmet EMRECAN, Gölbaşı İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Hayrettin BALCI, siyasi parti ilçe başkanları, belediye meclis üyeleri, birim müdürleri, gazi ve şehit aileleri, muhtarlar, vatandaşlar, okul müdürleri ile öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

     Saygı duruşu ve İstiklal Marşı´nın okunmasının ardından, Gölbaşı Kaymakamı Sayın Tülay BAYDAR BİLGİHAN günün anlam ve önemini belirten konuşmasını gerçekleştirdi. Gölbaşı Kaymakamı Tülay BAYDAR BİLGİHAN, yaptığı konuşmada, cumhuriyetin ilanının, Türk tarihinin dönüm noktası ve Türk milletinin bağımsızlık ve hürriyetinden asla taviz vermeyeceğinin ve modern bir milli devlet olma yolundaki kararlılığının göstergesi olduğunu belirtti.

     Türk milletinin, milli mücadele döneminde olduğu gibi 15 Temmuz´da da aynı kararlılıkla mücadele ettiğini dile getiren BİLGİHAN, "Türk milleti, vatan, bayrak ve istiklali söz konusu olduğunda gözünü kırpmadan ölüme atlayabileceğini tüm dünyaya göstermiştir." dedi.

     Gölbaşı Anadolu Lisesi öğrencilerinin hazırladığı oratoryo gösterisinin ardından kahramanlık türkülerinin söylendiği koro ve şiir sunumu yapıldı

     Program, Gölbaşı Kaymakamlığı himayesinde, Gölbaşı Belediyesinin destekleriyle Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün ortaklaşa düzenlemiş oldukları Cumhuriyet Kupası Futbol Turnuvasında  derece alan öğrencilerimize ödüllerinin verilmesi ile sona erdi.

 

29-10-201829-10-201829-10-201829-10-201829-10-201829-10-201829-10-2018

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bahçelievler Mahallesi 285/1. Sokak No1 Gölbaşı/ANKARA - 0 312 484 11 14 / 484 28 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.