ANKARA GÖLBAŞI İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

CUMHURİYETİMİZİN KURUCUSU GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK, VEFATININ 80. YILINDA TÖRENLERLE ANILDI

CUMHURİYETİMİZİN KURUCUSU GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK, VEFATININ 80. YILINDA TÖRENLERLE ANILDI

     Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 80. yılı dolayısıyla yurt  Gölbaşı’nda Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi’nde anma programı düzenlendi.

     Programa Gölbaşı Kaymakamı Sayın Tülay BAYDAR BİLGİHAN, Gölbaşı Belediye Başkanı Sayın Fatih DURUAY, Gölbaşı Cumhuriyet Başsavcısı Sayın Abdurrahman YALÇIN, Gölbaşı İlçe Jandarma Komutanı Sayın Murat KUYUCU, Gölbaşı İlçe Emniyet Müdürü Sayın Ahmet EMRECAN, Gölbaşı İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Hayrettin BALCI, siyasi parti ilçe başkanları, belediye meclis üyeleri, birim müdürleri, gazi ve şehit aileleri, muhtarlar, vatandaşlar, okul müdürleri ile öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

     İlk olarak Gölbaşı Atatürk Anıtı’nda Gölbaşı Kaymakamı Sayın Tülay BAYDAR BİLGİHAN ve Belediye Başkanı Sayın Fatih DURUAY’ın Atatürk Büstüne çelenk koyması ile başlayan program Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi’nde devam etti. Günün anlam ve önemini belirten konuşmanın ve Atatürk’ün hayatından kesitlerin anlatıldığı sunumun ardından Erdem Beyazıt Anadolu Lisesi öğrencilerinin Oratoryo gösterisi ve Kostak Ali Zeybeği beğeni ile izlendi. 

     Törenin ardından protokol üyeleri öğretmen ve öğrencileri tebrik ederek, hatıra fotoğrafı çektirdi. 

     İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak programda emeği geçen Erdem Beyazıt Anadolu Lisesi okul idaresi, öğretmenleri ve öğrencilerini tebrik eder başarılarının devamını dileriz.

 

10-11-201810-11-201810-11-2018

Bahçelievler Mahallesi 285/1. Sokak No1 Gölbaşı/ANKARA - 0 312 484 11 14 / 484 28 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.