ANKARA GÖLBAŞI İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ERASMUS MESLEKİ EĞİTİM STRATEJİK ORTAKLIK PROJESİ İMPROVET’İN FİNAL TOPLANTISI VE ULUSLARARASI KONFERANSI İSPNAYA’NIN ELDA ŞEHRİNDE GERÇEKLEŞTİ.

ERASMUS MESLEKİ EĞİTİM STRATEJİK ORTAKLIK PROJESİ İMPROVET’İN FİNAL TOPLANTISI VE ULUSLARARASI KONFERANSI İSPNAYA’NIN ELDA ŞEHRİNDE GERÇEKLEŞTİ.

Erasmus Mesleki Eğitim Stratejik Ortaklık Projesi İMPROVET’in final toplantısı ve Uluslararası konferansı İspnaya’nın Elda şehrinde gerçekleşti. Toplantı ve uluslararası konferansa İlçemizi temsilen İlçe Milli Eğitim Müdürü Adnan GÜRBÜZ, Projelerden sorumlu Şube Müdürü Osman ŞELİMAN, Proje koordinatörü Semiha ÖZKUL, İngilizce öğretmenleri Seza Gamze ATAK ve Şeyda FOŞKANLI katıldılar.

29 Kasım 2017 tarihinde gerçekleşen final toplantısında şimdiye kadar yapılan çalışmalar gözden geçirildi. Final raporu için yapılacak çalışmalar ve tarihleri belirlendi.

30 Kasım 2017 tarihinde Uluslararası konfeans İspanya  koordinatörü Consorcıo Del Pacto Intermunıcıpal Por El Empleo tarfından organize edildi. Konferansa İspnaya’dan NOTUS, Almanya Leipzig şehrinden WİSAMAR, İtalya/Roma şehrinden FG organizasyonlarının yanısıra bölgenin işgücü piyasasında yer alan sektör temsilcileri katıldı.

Konferans proje ürünlerinin Nasıl Yapılır Rehberleri’nin,( Mesleki eğitim öğretimde; yerel ortaklık nasıl kurulur, beceri ihtiyacı analizi nasıl yapılır, mesleki eğitimin programlaması nasıl yapılır ve etki değerlendirmesi nasıl yapılır başlıkları altında hazırlanan 4 adet rehber) ve  bu rehberlerden uygulama esnasında faydalanırken rehberlerin ihtiyaç duyduğu araçların yer aldığı araç setinin sunumu birinci bölümde ilgili  ortaklar tarafından sunuldu. İkinci bölümünde Türkiye, Almanya, İspanya ve İtalya’da her ortağın kendi bölgesinde rehberlerin hayata geçirilmesi için yapılan  örnek uygulamalardan bahsedildi.

 

Uluslararası konferans ve final toplantısı ile projenin sonuna gelinmiş olup konferans sonrası iy temenni ve dileklerle ortaklarla vedalaşıldı.

15-12-201715-12-201715-12-201715-12-201715-12-2017

Bahçelievler Mahallesi 285/1. Sokak No1 Gölbaşı/ANKARA - 0 312 484 11 14 / 484 28 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.