ANKARA GÖLBAŞI İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ HAYRETTİN BALCI’NIN 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI MESAJI

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ HAYRETTİN BALCI’NIN 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI MESAJI

       23 Nisan 1920 Büyük Millet Meclisinin toplandığı tarihi bir gündür. Bugün, bir taraftan Türkiye Cumhuriyeti´nin temellerinin atıldığı önemli bir gün, diğer taraftan geleceğimizin teminatı çocuklarımız için büyük bir bayramdır. Bu anlamlı günü çocuklara bir bayram olarak armağan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün de çocuklara verdiği değerin ve duyduğu güvenin en büyük göstergesidir. Bugün, egemenliğin asıl ve yegâne sahibi olan MİLLET’e devredildiği; yani emanetin sahibine verildiği gündür. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e göre Milli Egemenlik, devlet ve milletin kaderinde etkin ve hâkim olması gereken bir değerdir. Çünkü milli egemenlik adaletin, eşitliğin, hürriyetin dayanağı ve milletin namusu, haysiyeti, şerefidir..           

     15 Temmuz 2016’daki FETÖ Darbe ve İşgal girişiminde de TBMM, saldırıların hedefi haline gelmesine karşın bu necip millet hiçbir siyasi ve ideolojik ayırım gözetmeksizin Devletine sahip çıkmıştır. İçinden Mustafa Kemalleri, Sultan Fatihleri, Yavuz ve Kanunileri, Alparslanları, Ali Kuşcu, İbn-i Sina ve Farabi’leri, Yunus Emre, Mevlana ve Hacı Bektaş-ı Velileri çıkaran millet ne büyük bir millettir.                  

       Dünyada sevginin, kardeşliğin, hoşgörünün ve barışın hakim olduğu; insanların ırkından, dilinden, dininden, cinsiyetinden dolayı ne dışlandığı nede kutsandığı; kan ve gözyaşının olmadığı mutluluk ve neşe dolu bir yaşam ümidiyle; başta çocuklarımız olmak üzere Aziz Milletimizin Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı´nı kutluyor, başta büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm silah arkadaşlarını, şehit ve gazilerimizi rahmet, şükran, minnet ve saygıyla anıyorum.    

                                                                                                                                                                                         

 Hayrettin BALCI

  İlçe Milli Eğitim Müdürü

Bahçelievler Mahallesi 285/1. Sokak No1 Gölbaşı/ANKARA - 0 312 484 11 14 / 484 28 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.