ANKARA GÖLBAŞI İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN ADNAN GÜRBÜZ´ÜN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN ADNAN GÜRBÜZ´ÜN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

Saygıdeğer öğretmen arkadaşlarım,

Bugün 24 Kasım Öğretmenler Günü.

Bütün öğretmen arkadaşlarımın öğretmenler gününü en içten duygularla kutluyorum.

Bilgeliğin, gelecek nesillere ufuklar açmanın, toplumları karanlıktan aydınlığa çıkarmanın, değişimin, güvenin, başarının, hoşgörünün, dayanışmanın, sevmenin, saymanın, nesillerin emanet edildiği, geleceğimizin mimarıdır öğretmen. 

Öğretmenler kılavuzdur. İşini ve yolunu bilen kılavuzla yolculuk mutlaka iyi sona erer. Öğretmenler insanlığın en önemli unsurlarıdır. İnsanları karanlıktan aydınlığa çıkarmayı düşlerler. Bu yüzdendir ki öğretmenlik peygamberlik mesleği diye anılır olmuştur. Bir insanı kurtarmanın, bir âlemi kurtarmak kadar önemli olduğu çok iyi bilinmelidir. Çünkü iyi eğitilen bir insan, huzurlu bir toplum ve mutlu bir gelecek demektir.

Öğretmen yarını bir gün önceden yaşayan kişi olmalıdır. Onun hayalleri olmazsa, başkalarının hayallerinin de önemi olmayacaktır. Öğretmenin kendindeki gücü fark etmesi, harekete geçirmesi ve elindeki işlenmeyi bekleyen servetin kıymetini bilmesi gerekir. Çeşitli bahanelerin ardına sığınarak kendindeki bu gücü ve serveti eritmemelidir.

Bu kadar şerefle anılan bir mesleğin mensupları olarak sevgili öğretmen arkadaşlarım ne kadar ağır bir yükün emanetçileri olduğunuzun bilincinde olduğunuzdan eminim. İnsanı sevmeyi, bu toplumu bir arada tutan temel değerlere bağlılığı, ne için yaşayıp ölünmesi gerektiğinin bilincini, dostunu, düşmanını nesillere öğretecek sizlersiniz.

Değerli arkadaşlarım;

Mesleğinizi büyük bir özveri ve gururla yapmakta olduğunuzu biliyorum. Yetiştirdiğimiz neslin gelecek yılları şekillendirmeye aday olacak nesil olduğunu unutmadığınızı ve imkânlar çerçevesinde hiçbir fedakârlıktan kaçınmadan görevinizi ifa ettiğinizi de biliyorum. Yaşadığımız çağ bir değişim çağı. Öyle bir çağ ki; toplum, teknoloji, bilgi, ihtiyaçlar, sorunlar sürekli değişiyor ve siz öğretmenler zor koşullar altında hem değişimleri takip ediyor hem de bu değişimleri öğrencilerinize aktarmaya çalışıyorsunuz.

      Unutulmamalıdır ki, öğrenme-öğretme işi mekanik bir süreçten ibaret değildir. Öğretmenle öğrenci arasındaki iyi bir iletişimin, öğrenme sürecini olumlu yönde etkilediği bilinmektedir. Eğitimde yeni sistemler geliştirilmeli, yeni anlayışlar aranmalı, teknoloji etkin bir şekilde kullanılmalı, ancak öğretmende olmazsa olmaz olan insan sıcaklığı, sevgi, şefkat, gözlerdeki gülümseme ve parıltının öğrenci üzerindeki olumlu tesiri hiçbir zaman göz ardı edilmemelidir. Bu nedenle en gelişmiş ülkenin eğitim alanında yaptığı uygulamaları ülkemize aktarsak da bu sistemi başarıya ulaştıracak olanlar yine siz öğretmenler olacaksınız.

Bu önemli gün dolayısıyla mesleğe yeni katılan öğretmen arkadaşlarımıza aramıza hoş geldiniz diyor; emekli olan öğretmenlerimize bundan sonraki hayatlarında huzur temenni ediyor; ahirete irtihal eden öğretmenlerimize de Allahtan rahmet diliyorum.”

          Aydınlık bir geleceği hep beraber inşa edeceğimize olan inanç ile hepinizi sevgi ve saygı ile selamlıyor 24 Kasım Öğretmenler Gününüzü kutluyor, şahsınıza, ailenize, sevgili öğrencilerime ve tüm sevdiklerinize sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum.

 

                       Adnan GÜRBÜZ 

İlçe Milli Eğitim Müdürü

Bahçelievler Mahallesi 285/1. Sokak No1 Gölbaşı/ANKARA - 0 312 484 11 14 / 484 28 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.