ANKARA GÖLBAŞI İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN HAYRETTİN BALCI’NIN 10 KASIM MESAJI

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN HAYRETTİN BALCI’NIN 10 KASIM MESAJI

            19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkarak başlattığı İstiklal Harbimizi Ankara’da Cumhuriyeti kurarak zafere ulaştıran Gazi Mustafa Kemal, adını tarihe nakşettirmiş kahraman bir asker, büyük bir devlet adamı ve milletimizin en önemli ortak değerlerinden biridir. Onu tarihe iz bırakan bir komutan ve lider yapan en büyük özelliği, Türk Milletine duyduğu sonsuz güven ve inancıdır. Tarihimizin en zor yıllarında istiklal mücadelesine liderlik ederek bizleri vatansız bırakmak isteyen dâhili ve harici düşmanların heveslerini milletiyle birlikte boşa çıkarmıştır. İstiklal mücadelemizde vatanını ve bayrağını kahramanca savunan, tüm zorlu koşullara rağmen geleceğine ve iradesine sahip çıkan aziz milletimiz, bugün de ülkemize yönelik tüm saldırıları bozguna uğratacak azim ve kararlılığa sahiptir. Milletimizin inandığı, güvendiği ve sevdiği Atatürk, hayatı boyunca umutsuzluğa, yılgınlığa düşmemiş, imkânsızlıklara boyun eğmemiş, silah arkadaşları ile İstiklal Harbi´ni kazanarak, aziz milletin yeniden ve daha güçlü, daha saygın bir şekilde tarih sahnesine çıkmasını sağlamıştır.

            Onun “Beni görmek demek, mutlaka yüzümü görmek demek değildir; benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız, bu yeterlidir.” sözünün engin anlamıyla açtığı yol ve gösterdiği istikamette ülkemizi daha aydınlık yarınlara kavuşturma doğrultusunda toplumumuzun her kesimine olduğu gibi biz eğitimcilere de büyük sorumluluklar düşmektedir. Azmi, kararlılığı ve çalışmalarıyla milletimizin ve tüm dünya milletlerinin övgüsünü kazanan Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyet; yeni nesillerin gayretli çalışmaları ve yeni eserlerle daha da yücelecek, ilelebet yaşayacaktır. 

            Bu düşüncelerle, vefatının 80. yıl dönümünde Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşları ile tüm şehitlerimizi ve kahramanlarımızı bir kez daha rahmet ve minnetle yâd ediyorum.

 

                                                                                                                                                                                                                   Hayrettin BALCI

                                                                                                                                                                                                             İlçe Milli Eğitim Müdürü

 

 

                                                                                                               

 

Bahçelievler Mahallesi 285/1. Sokak No1 Gölbaşı/ANKARA - 0 312 484 11 14 / 484 28 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.