ANKARA GÖLBAŞI İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN HAYRETTİN BALCI’NIN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMA MESAJI

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN HAYRETTİN BALCI’NIN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMA MESAJI

           Dünya milletleri tarihinde, milli duygular etrafında, sarsılmaz ortak bir iradeyle bir araya gelip, esaret zincirlerini kıran, kendi bağımsızlık destanını yazan toplumlar nadirdir. İşte necip Türk Milleti bunu başaran bir millettir. Yokluk ve yoksulluk içerisinde tüm dünyaya karşı mücadele eden ve zafere ulaşan ecdadımız yeniden güçlü bir devlet olmayı başarmıştır. Bu, milletimizin, fedakârlığı, azmi, vatan ve millet sevgisinin doğal sonucudur. Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK “Hâkimiyet Kayıtsız Şartsız Milletindir. Yönetim şekli, halkın mukadderatını bizzat ve fiili olarak yönetmesi ilkesine dayanır. Türk Milleti’nin öz yapısına ve geleneklerine en uygun yönetim Cumhuriyet yönetimidir.” diyerek Milleti Egemenliğinin esas alındığını ilan etmiştir. Millet Egemenliğini hedef alan 15 Temmuz 2016’daki dış destekli Fetö İhanet Kalkışması ve işgal girişimi de cennet vatanımızı parçalamayı, mümkünse tarih sahnesinden tamamen silmeyi nihai hedef olarak koymuştur. Bu alçakça girişime karşı genç-yaşlı, kadın-erkek, hiçbir siyasi ve ideolojik ayrım gözetmeksizin topyekûn bir millet tankların önünde siper olup şehitler vererek “Türkiye Cumhuriyeti Devletine” sahip çıkmıştır.

 

            Yarınlarımızın en büyük güvencesi olarak gördüğümüz Sevgili Gençler,

 

            Cumhuriyet, getirdiği yenilik ve başarılarla, akılcılığa, bilime ve özgür düşünceye dayalı, Yeni Türkiye´nin mayasını atmıştır. Dinimiz İslam da sürekli aklımızı kullanmayı Akletmeyi emreder. Sizlere âcizane tavsiyemiz odur ki sizleri Mukaddes dinimizle aldatmak isteyen; ailesiyle devleti ve milletiyle tüm bağlarını kopartıp yeni Altın Nesil ihanetleri yaşatmak isteyen şarlatanlara karşı daima uyanık olmanızdır. Soran ve sorgulayan, muhakeme eden, önce ben değil önce devletim ve milletim diye düşünen; Atatürk’ün Gençliğe Hitabesinde belirttiği dâhili ve harici düşmanlara karşı dikkatli, milli ve manevi değerleri zirvede bir gençlik olarak hayatınızı şekillendirmenizdir. Biz yetişkinler olarak birlik ve beraberlik duyguları içerisinde, milletimizin ulvi değerlerine bağlı kalarak, en müreffeh ve en medeni toplumu oluşturmak görevimiz ve gayemizdir. Cumhuriyetimizin hoşgörü ve demokrasi ikliminde, her alanda başarılı bireyler yetiştirerek, Dünya devletleri arasındaki yerimizi alma hedefimizde çok çalışmak zorundayız. 95 yıllık Cumhuriyetimiz karşılaşabileceğimiz zorluklar karşısındaki en büyük güç kaynağımızdır. 

 

     Bu özel günde, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere istiklâl mücadelemizin tüm kahramanlarını, eşsiz fedakârlıklarıyla milletimizin gönlünde ölümsüzleşen bütün şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi şükranla anıyor; hepimizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

 

 

                                                                                                                Hayrettin BALCI 

                                                                                                         İlçe Milli Eğitim Müdürü

 

Bahçelievler Mahallesi 285/1. Sokak No1 Gölbaşı/ANKARA - 0 312 484 11 14 / 484 28 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.