ANKARA GÖLBAŞI İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇEMİZDE ‘19 EYLÜL GAZİLER GÜNܒ ANMA TÖRENİ DÜZENLENDİ

İLÇEMİZDE ‘19 EYLÜL GAZİLER GÜNܒ ANMA TÖRENİ DÜZENLENDİ

Program, Gölbaşı Kaymakamımız Sayın Tülay BAYDAR BİLGİHAN ve Gölbaşı Belediye Başkanımız Sayın Fatih DURUAY tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasıyla başladı ve ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Programa, Gölbaşı Kaymakamımız Sayın Tülay BAYDAR BİLGİHAN, Gölbaşı Belediye Başkanımız  Sayın Fatih DURUAY, Gölbaşı Cumhuriyet Başsavcısımız Sayın Abdurrahman YALÇIN, Gölbaşı Emniyet Müdürü Sayın Ahmet Emre CAN, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Sayın Murat KUYUCU, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hayrettin BALCI,  gaziler, daire müdürleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve askerler katıldı.

Çelenk sunma töreninin ardından Mehmet Akif Ersoy Kongre ve Kültür Merkezi’nde gazileri anma etkinliği düzenlendi. Burada günün anlam ve öneminin belirtildiği konuşmalardan sonra geçmişten bugüne gazilerin anlatıldığı sinevizyon gösterisi sunuldu. Buradaki etkinlik Jandarma Eğitim Tugay Komutanlığı bando takımının konseri ile son buldu. Düzenlenen törende gazilerle hatıra fotoğrafı çektirildi.

Anma Programlarının ardından Gazilerimiz onuruna verilen yemekte konuşma yapan Gölbaşı Belediye Başkanımız Sayın Fatih DURUAY; ‘Mübarek vatan topraklarının bölünmez bütünlüğünü korumak ve aziz Türk Milleti´ni kıyamete kadar var etmek için üstün bir cesaret ve feragat göstererek serden geçen başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve bütün gazilerimizin 19 Eylül Gaziler Günü’nü kutluyorum” ifadelerinde bulunarak Gazilere bir minnet borcu olarak idrak edilen bu günün en içten duygularla kutlanması gerektiğini vurguladı.

Gölbaşı Kaymakamımız Sayın Tülay BAYDAR BİLGİHAN ise konuşmalarında; ‘Gazilerimizin ve şehitlerimizin hepimizin gönlünde çok önemli bir yeri vardır. Rahmete kavuşan, ebediyete intikal eden gazilerimizi, şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz. Hayatta olan çok değerli gazilerimize, ulaşamadıklarımıza, göremediklerimize minnetle ve büyük bir hayranlıkla sevgilerimizi iletiyor, sağlık ve sıhhat diliyoruz’ dedi.

20-09-201820-09-201820-09-201820-09-2018

Bahçelievler Mahallesi 285/1. Sokak No1 Gölbaşı/ANKARA - 0 312 484 11 14 / 484 28 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.