ANKARA GÖLBAŞI İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇEMİZDE İLKÖĞRETİM HAFTASI KUTLANDI

İLÇEMİZDE İLKÖĞRETİM HAFTASI KUTLANDI

 Gölbaşı Gündüzalp İlkokulu’nda yapılan programla İlköğretim Haftası’nı kutladık. Programa İlçe Kaymakamımız Sayın Tülay BAYDAR BİLGİHAN, Gölbaşı Belediye Başkanı Sayın Fatih DURUAY, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Adnan GÜRBÜZ, kamu kurum ve kuruluş müdür ve amirleri, siyasi parti ilçe temsilcileri, sivil toplum kuruluş yetkilileri ile öğrenci, öğretmen ve veliler katıldılar.

Program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı´nın okunmasıyla başladı. Öğrenciler programda şiir dinletisi ve çeşitli gösteriler sundu.

Gölbaşı İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Adnan GÜRBÜZ, “Öğrenme sadece okul sınırları içerisinde olmaz. Geleceğimizin teminatı olarak gördüğümüz yavrularımızı, bilgi ve meslek sahibi birer robota dönüştürmek istemiyorsak onlara sevgi, saygı, hoşgörü, dürüstlük ve sabrı, yani insan olmayı da öğretmeliyiz." diye konuştu.

Gölbaşı Kaymakamımız Sayın Tülay BAYDAR BİLGİHAN, programda yaptığı konuşmada, 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılının hayırlı olmasını temennisinde bulunarak, “Eğitim ve öğretim konusu başta  biz yöneticiler, öğretmenler ve veliler olarak  hepimizin en büyük sosyal sorumluluğudur. Bizler biliyoruz ki sağlıklı ve genç nesiller yetiştirmek bir toplumun kalkınmasının en temel unsurudur. Buda mutlaka eğitimin doğru bur şekilde yönetilmesinden, planlanmasından ve uygulanmasından geçer. Eğitimin amacı ilme ve akla dayanan analiz etmeyi öğreten, insan haklarına saygılı,  düşünce ve duygularını doğru bir şekilde ifade eden, vatanının ve milletinin temel değerlerine sahip olan gençleri yetiştirmektir.” dedi. 

Program ilkokul öğrencilerinin sunduğu ront gösterisi ve halkoyunları gösterileri ile sona erdi.

 

03-10-201703-10-201703-10-201703-10-201703-10-201703-10-2017

Bahçelievler Mahallesi 285/1. Sokak No1 Gölbaşı/ANKARA - 0 312 484 11 14 / 484 28 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.